Враќање на почетна страница Lodgy

Dacia Lodgy

Цени и спецификации Враќање на почетна страница Lodgy

Цени и спецификации

Прикажување технички податоци

Ценовник за моделот (PDF)

Jачини KS 90
Клима-уред Не
ESP Да
Мотор dCi 90 BVM
Навигација Не
Jачини kW 66
Менувачот Не
Радио Не
Tркала Челични фелни 15'' Lyric

Карактеристики

Најголема брзина (km/h) 169

Пренос

Пренос Предните погон

Kаросерија

Kаросерија Monospace
Број вратите 5

Потрошувачка

Градско возење (l/100 km) 4,3
Отворен пат (l/100 km) 3,8
Комбинирано возење (l/100 km) 4,0
CO2 (g/km) 103

Кочење

Кочење назад: Бубањ(T), полн диск(DP), вент. диск(DV) TA-236
Кочење пред: полн диск(DP), вент. диск(DV) DV-280

Тркала и гуми

Гуме 185/65 R 15

Mаса

Носивост (kg) NC
Максималната дозволена тежина 1900
Маса во возна состојба (kg) 1205

Мотор

Максимални јачини kW (KS) 066 (090)
Норма EURO6
Вртежен момент (Nm) NC
Волумен (ccm) 1461
Гориво EURODIESEL

Димензии

Висина 120
Ширина 1751
Висина возила 1661
Вкупна должина 4498
Меѓуоскино растојание 2810

Tип на возило

Седишта 7
Tип на возило JSDDJ5

Менувач

Менувач Мануелен менувач
Број на степени преноса 5